Viharvadászok – a havária kezelés kulissza titkai
2024. szeptember 14. éjjel az Észak-Dunántúlt megtépázó vihar nyomában több Győr-Moson-Sopron vármegyei várost is áramkimaradások érintettek.
„Egy északnyugat-délkelet irányban gyorsan mozgó, rendkívül erős hidegfront érkezett. Helyenként akár 100 km/h-t is meghaladó széllökésekkel jelentős mennyiségű csapadék is lehullott az E.ON dunántúli hálózatának területére, a heves szél és esőzés következtében az áramhálózaton is károk keletkeztek. Az előrejelzések alapján már péntektől jelentősen megnövelt készenléttel, megemelt szerelőszámmal készültünk a hétvégére. A vihar szombat esti érkezésétől folyamatosan, az éjszaka folyamán is dolgoztak munkatársaink a károk felszámolásán, ez jelenleg is kiemelt létszámmal zajlik”
– írják.
A mai alkalommal annak járunk utána, hogy miként lehet felkészülni egy katasztrófára?! Kérem, tartsatok velünk, és iratkozzatok fel csatornáinkra, hogy megújult tartalmainkkal és adásainkkal találkozhassatok!
Kátai Tamás Zalaegerszegen született 1970-ben. Jelenleg az E.ON Észak-dunántúli Áramhálózati Zrt.-nél dolgozik üzemigazgatóként Győrben, ahol a cég áramhálózati üzemét irányítja. Több mint három évtizedes szakmai tapasztalattal rendelkezik az energetikai iparágban, amely pályafutása során különböző vezetői pozíciókban bontakozott ki. Tamás erősáramú villamosmérnöki végzettséggel rendelkezik, és számos továbbképzésen vett részt, beleértve a mérnökkamarai tervezői jogosultság megszerzését és operatív irányítói tréningeket.
Pethő Gergely 1983-ban született, jelenleg az E.ON Dél-dunántúli Áramhálózati Zrt.-nél dolgozik, ahol az üzemirányítási és távközlési vezető pozíciót tölti be. Felelős a nagy-, közép-, és kisfeszültségű hálózatok üzemeltetéséért, valamint a gázelosztó társaságok hálózatirányítási rendszereinek fejlesztéséért. Korábbi pozíciói során üzemigazgatóként és lean szakértőként is dolgozott, ahol folyamatfejlesztési projektekben vett részt, és munkatársak mentorálásával foglalkozott. Gergely villamosmérnöki és közgazdász végzettséggel rendelkezik, MBA tanulmányait frissen befejezve a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen.
Kapcsolódó tartalom
Időpont: 2024. december 2.
Helyszín: online
A szakmai esteken belüli Hiedelmek vs. Valóság sorozatunk újabb epizódjában egy „láthatatlan” és gyakran nem kellő gondossággal kezelt villamosipari területet, a földelés kérdését fogjuk - a szakmai estekre jellemző - kötetlen formában körbejárni.
Bemutatjuk a jelenlegi előírási környezetet, majd esettanulmányokat elemezünk, rávilágítva gyakran előforduló (és néha banálisnak tűnő) hibákra, amelyek komoly fejtörést okozhatnak tervezőnek és üzemeltetőnek is.
A 2024. év őszi félév következő FOCUS eseménye igazi különlegesség: emléket állít és felelevenít egy védelmes eredményekben gazdag szakmai utat valamint bemutatja az embert is, aki mindezt bejárta és véghezvitte. Az adásban lesz megint „keményvonalas" védelmes téma és két közvetlen „Protectás” kolléga (Kiss Kálmán fejlesztőmérnök és Pócsi Gergő kutató- és fejlesztőmérnök) gondolataiból azt is megtudhatjuk, hogy ki is volt A Radvánszki Feri…