#MEEnet Szakmai estek
Az Egyesület az online rendezvények népszerűségét kihasználva elindította a "MEE szakmai estek" című rendezvénysorozatát, amelynek keretében társaságok, szakosztályok, munkabizottságok, területi szerveztek mutatnak be egy-egy aktuális, érdekes szakmai témát. Az est során egy vagy két bevezető előadás hangzik el, amelyek után - és közben is - kötetlen beszélgetés formájában lehet a témakört megvitatni, véleményt nyilvánítani, vitába bocsátkozni a házigazda(ák) moderálásával. A rendezvénysorozat célja, hogy bemutassuk milyen sokszínűek és szerteágazóak az egyesület által kezelt tématerületek, valamint, hogy minden tagunk - aki rendelkezik internet kapcsolattal - részt tudjon venni ezeken a szakmai eszmecseréken így támogatva az egyesület közösségi életének fenntartását és erősítését.
Következő adás:
Alállomási földelés – elmélet a gyakorlatban
2024. november 20.
17:00
Bemutatjuk a jelenlegi előírási környezetet, majd esettanulmányokat elemezünk, rávilágítva gyakran előforduló (és néha banálisnak tűnő) hibákra, amelyek komoly fejtörést okozhatnak tervezőnek és üzemeltetőnek is.
Az est házigazdái:
- Dr. Ladányi József a BME VET tanszékvezető egyetemi docense
- Dr. Mohos András a BME VET egyetemi adjunktusa
- Dr. Danyek Miklós a MEE EISZ elnöke
Iratkozzon fel online tartalomszolgáltatásunkra!
MEE tagjaink számára, belépést követően hozzáférhető felvételeink:
A szakmai estek 2024. évi 2. epizódjában az Európai Unió eddigi legambiciózusabb energetikai digitalizációs projektjét a TwinEU-t fogjuk megismerni, amelynek keretében egy digitális másolat jön létre az európai villamosenergia-rendszerről. A projekt 75 partnerrel, 15 országból álló konzorciuma, köztük a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) is, összesen 20 millió euró költségvetéssel és 3 éves időtartammal dolgozik a digitális ikrek létrehozásán.
Az elmúlt 13 évben minden ősszel indult országjáró útjára az INFOSHOW. A rendezvény évente 1000 - 1200 szakembernek ad lehetőséget a szakma újdonságainak, a változó szabványoknak és új technológiáknak a megismerésére, kipróbálására. A programon a tervező, szerelő és felülvizsgáló kollégák is frissen tarthatják szakmai ismereteiket.
Haladva a korral, sokat változott a napi program, de szakmai színvonalat a szigorú szakmai zsűri garantálta.
Ezen a beszélgetésen a kezdetektől a mai napig és kicsit a jövőbe is tekintve, megismerhetik hogyan jött létre az INFOSHOW, milyen érdekes témákkal foglalkozott, hogyan alakult ki a mai formája és milyen tervek vannak a jövőre nézve.
Ahogyan a múltkori szakmai est epizódban is elhangzott, hogy a villamos-energia a mindennapjaink része, körülvesz minket, valamint észrevétlenül, de egyre növekvő mértékben megjelenik a mindennapi digitális életünkben is. Hogy, hogyan és miért? Gondoljunk csak azokra az alkalmazásokra, amellyel lehetőségünk van megtekinteni a házunkra felszerelt naperőmű adatait, be tudjuk fizetni a villanyszámlát, de ha nagyobban gondolkodunk: az egész VER szabályozása és üzemirányítása, folyamatvégrehajtása is digitális eszközökön keresztül zajlik.
A villamos energia teljesen behálózza a mindennapjainkat, civilizált életünk nélkülözhetetlen részévé vált, természetesnek tekintjük azt, hogy szinte bárhol és bármikor rendelkezésre áll. A MEE szakmai estek 2023. évi őszi második epizódjában a Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító ZRt. (MAVIR) operatív vezérigazgató-helyettesével beszélgetünk arról, hogy a folyamatos és stabil villamosenergia-ellátást milyen aktuális szabályozási trendek befolyásolják, melyek az aktuális kihívások, változási irányok.
Folytatódnak a szakmai estek: immár a 8. félévet kezdjük meg, ahol a Hiedelmek vs. Valóság sorozatunk újabb epizódjában a nemzetközi és hazai szinten is egyre inkább "megváltónak" tekintett hidrogént, mint megújuló energiahordozót fogjuk - a szakmai estekre jellemző - kötetlen formában körbejárni. Elsősorban - de nem kizárólagosan - az előállítás, szállítás, tárolás és a villamosenergetikában való alkalmazhatóság lehetőségeiről, gyakorlati megoldásairól lesz szó.
A szakmai estek 2024. évi 3. epizódjában azt a kérdést fogjuk megbeszélni, hogy kell-e rövid távon tartani az energetikában használatban lévő többszázezer GSM kommunikációs megoldás megszüntetésétől? Energetikai rendszereink adatigénye az információs társadalomban egyre csak duzzad, de mégis milyen szempontok kell, hogy vezéreljenek az optimális megoldás megtalálásához?