Magyar Elektrotechnikai
Egyesület
2024. október 17.
#MEEnet
Podcast

28. Vigyázz, kész… fűts! Hogyan készüljünk a fűtési szezonra?


Ahogy a nyár őszbe, az ősz télbe fordul, és csökken a hőmérséklet, minden otthon számára elérkezik az idő, hogy felkészüljön a fűtési szezonra. A megfelelő hőkomfort fenntartása mellett fontos, hogy mindezt gazdaságosan és környezetbarát módon tegyük. Az energiaköltségek növekedése és a fenntarthatóság iránti igény egyre inkább aktuálissá teszi ezt a témát. Ebben az epizódban áttekintjük, hogyan készülhetünk fel a fűtési szezonra a leghatékonyabban. Szó lesz a fűtési rendszerek karbantartásáról, az energiagazdálkodás optimalizálásáról, és lebontjuk a fűtéssel kapcsolatos gyakran előforduló tévhiteket. Célunk, hogy hallgatóink hasznos tanácsokat kapjanak ahhoz, hogyan biztosítsák otthon melegét a lehető leggazdaságosabban ebben a szezonban. Kérem, tartsatok velünk, és iratkoztok fel csatornánkra, hogy megújult tartalmainkkal és adásainkkal találkozhassatok!

Zsebik Albin okleveles gépészmérnök, aki szakmai pályafutását a prágai Cseh Műszaki Egyetemen kezdte, majd tanulmányait a Budapesti Műszaki Egyetemen folytatta, ahol gépészmérnöki és mérnök-tanári oklevelet szerzett. Kutatói munkássága a Pozsonyi Energetikai Kutató Intézetben indul, majd egyetemi karrierje során a BME-n több vezető pozíciót is betöltötte, így tanszékvezetőként és a FŐTÁV Zrt. műszaki vezérigazgató-helyetteseként is dolgozott. Számos energetikai kutatási projekt vezetője volt, és jelentős szerepet játszott az energiagazdálkodás és energiamenedzsment szakmérnökképzés elindításában. Jelenlegi szakértőként cégek megbízásából energetikai auditori és szakreferensi feladatokat lát el, valamint a Magyar Mérnöki Kamara szervezésében részt vesz az auditorok és szakreferensek továbbképzésében.

 


Kapcsolódó tartalom

#MEEnet
FOCUS
Egészséges paranoia: egy workshop és utóélete
2024. szeptember 10.

Időpont: 2024. december 2.

Helyszín: online

#MEEnet
Szakmai est
Alállomási földelés – elmélet a gyakorlatban
2024. november 20.

A szakmai esteken belüli Hiedelmek vs. Valóság sorozatunk újabb epizódjában egy „láthatatlan” és gyakran nem kellő gondossággal kezelt villamosipari területet, a földelés kérdését fogjuk - a szakmai estekre jellemző - kötetlen formában körbejárni.
Bemutatjuk a jelenlegi előírási környezetet, majd esettanulmányokat elemezünk, rávilágítva gyakran előforduló (és néha banálisnak tűnő) hibákra, amelyek komoly fejtörést okozhatnak tervezőnek és üzemeltetőnek is.

#MEEnet
Podcast
Viharvadászok – a havária kezelés kulissza titkai
2024. november 12.

2024. szeptember 14. éjjel az Észak-Dunántúlt megtépázó vihar nyomában több Győr-Moson-Sopron vármegyei várost is áramkimaradások érintettek.

„Egy északnyugat-délkelet irányban gyorsan mozgó, rendkívül erős hidegfront érkezett. Helyenként akár 100 km/h-t is meghaladó széllökésekkel jelentős mennyiségű csapadék is lehullott az E.ON dunántúli hálózatának területére, a heves szél és esőzés következtében az áramhálózaton is károk keletkeztek. Az előrejelzések alapján már péntektől jelentősen megnövelt készenléttel, megemelt szerelőszámmal készültünk a hétvégére. A vihar szombat esti érkezésétől folyamatosan, az éjszaka folyamán is dolgoztak munkatársaink a károk felszámolásán, ez jelenleg is kiemelt létszámmal zajlik” – írják.

Magyar
Elektrotechnikai
Egyesület


1075 Budapest,
Madách Imre út 5. III. emelet


+36 1 353 0117


Munkanapokon9:00-16:00
Felnőttképzési nyilvántartási szám B/2020/000166
Felnőttképzési engedély száma: E/2020/000085