Magyar Elektrotechnikai
Egyesület
Tisztújítás a Magyar Elektrotechnikai Egyesületnél
2016. május 23.
Tisztújítás a Magyar Elektrotechnikai Egyesületnél

Újabb három évre bizalmat szavazott a Magyar Elektrotechnikai Egyesület (MEE) hétvégén megtartott tisztújító küldöttgyűlése a szervezet eddigi elnökének, Béres Józsefnek, az ELMŰ Hálózati Kft. és az ÉMÁSZ Hálózati Kft. ügyvezető igazgatójának. A küldöttek vele együtt a szervezet főtitkárát Haddad Richárdot, az Enefex Hungary Kft. ügyvezetőjét is megerősítették posztján. Programjuk célja egyrészt ismertebbé tenni az elektrotechnikát a társadalom különböző csoportjai számára, a szakmai utánpótlás nevelés érdekében aktív kapcsolatot tartani a fiatalokkal, és az ágazat cégeivel való szoros együttműködésben hatékony, innovatív és fenntartható megoldásokat elterjeszteni. 

Tovább olvasom
Tisztújítás - Felhívás Tagoknak
2015. november 23.
Tisztújítás - Felhívás Tagoknak

Tisztelt Tagtársak!

Egyesületünk életének háromévente ismétlődő és kiemelt fontosságú feladata a tisztújítás. Nekünk, az Egyesület választott tisztségviselőinek kötelességünk tisztújítás előkészítése, a lebonyolítás tisztaságának biztosítása.

A tisztújítás lebonyolításának számos feltételével rendelkezünk:

A MEE alapszabálya és az SZMSZ 2. melléklete – „Egyesületi Választások Rendje” - részletesen szabályozza az Egyesület vezetőségének, valamint a szervezeti egységek vezetőségének tisztújítását. A Közgyűlés jóváhagyásával létrejött a jelölő bizottság a MEE vezetőség tisztújításának előkészítésére, elnöke Hiezl József.  

Mi a teendő még?

1. Regisztrált tagságú szervezetek A regisztrált tagságú szervezetek (VET, VTT, területi és üzemi szervezetek) jogosultak küldötteket állítani a MEE közgyűlésére.

Mivel a tisztújítások zömmel 2013 tavaszán voltak, ezért 2016. március 31-ig minden regisztrált tagságú szervezetnél le kell bonyolítani a tisztújítást (a helyi vezetőség és küldöttek megválasztása) annak érdekében, hogy a 2016. évi MEE Tisztújító Küldöttgyűlésre minden küldött rendelkezzen érvényes mandátummal illetve, hogy a központi cím és adatfeldolgozás elkészüljön és minden küldött időben kaphasson meghívót. (Természetesen, ahol később volt a helyi tisztújítás lehet másképpen is eljárni, de a küldöttnek a küldöttgyűlés időpontjában érvényes mandátummal kell rendelkeznie.)

Jelentős taglétszámú szervezetek (50 fő felett) a tisztújítás előttmegbízhatnak, a helyi tisztújítás előkészítésére, minimum 3 fős jelölő bizottságot. A bizottság elnököt választ.

A területi és üzemi szervezetek jelentős része nem rendelkezik saját SZMSZ-szel. Helyi SZMSZ készítése nem kötelező, de igény esetén a MEE rendelkezésre bocsát SZMSZ sablont, amelyet ki lehet egészíteni a helyi sajátosságokkal. (A sablon elérhető a MEE honlapján.)

A VET és VTT társaságoknak saját közgyűlésükhöz igazítva, de legkésőbb a MEE KGY előtt 30 nappal meg kell küldeniük a küldötteik listáját, hogy a MEE titkárság időben tudja kiértesíteni a küldötteiket.  

2. Szakosztályok és MAIT A szakosztályok és a MAIT nem rendelkeznek regisztrált tagsággal, azonban a szervezet vezetőségének tisztújítása, – VHTSZÜ kivételével - mindenhol aktuális feladat. Bár a szakosztályok nem rendelkeznek regisztrált tagsággal és a MEE Küldöttgyűlésére küldöttet nem delegálhatnak, célszerű a tisztújítást 2016. április 30-ig lebonyolítani.

2.1. Tisztújítás előkészítése: A szakosztályok és MAIT tisztújításának előkészítéséhez a MEE titkárság ad segítséget a tagnyilvántartó rendszerből.

A szakosztályok iránti százas nagyságrendű nyilvántartott érdeklődés miatt határozatképes tagértekezletet nem lehet összehívni, de lehetőség van szakosztályi küldöttértekezlet összehívására.

Az eljárást részletesen taglalja a MEE SZMSZ 2. melléklete: „3.4 Nagy létszámú területi szervezetek tagértekezlete, illetve szakosztályok tagértekezlete küldött értekezlet formájában is lebonyolítható. Ilyen esetben gondoskodni kell a szervezeti küldöttértekezlet résztvevőinek (saját tagértekezleti küldöttek) nyílt, átlátható megválasztásáról: 3.4.1 A MEE titkárság közreműködésével a TaR felhasználásával listát kell készíteni a tagokról. 3.4.2 Területi elv alkalmazásával küldött jelölteket kell állítani. 3.4.3 A saját tagértekezleti küldött jelöltek listájára a szavazás, levélben leadott szavazás útján történik (lehet elektronikus és postai úton is). A küldöttek száma érje el a szervezet létszámának 10%-át, a kiküldött jelöltek száma ezt 50%-al haladja meg.”

A lépések sorrendje a következő:

A MEE titkárság összeállítja a szakosztály, ill. MAIT tagok névsorát. A szakosztályok (3.4.3 szerint) tagértekezleti küldöttjelölt szavazó listát állítanak össze, amely választási lehetőséget biztosít a levélben szavazó érdeklődők számára. A tagértekezleti küldöttek száma legyen előre meghatározva (az érdeklődők 10%-a). A MEE titkárság e-mail, illetve (ahol nincs megadva elérhetőség) postai úton kiküldi a szavazólistákat. A listában legfeljebb az előre meghatározott számú küldött, vagy kevesebb jelölhető be. A válaszadónak joga van javaslatot tenni más személyekre is.
Tovább olvasom
A vezető tisztségviselők kiválasztásának szempontjai
2015. november 11.
A vezető tisztségviselők kiválasztásának szempontjai

A tisztségviselők megválasztása az Egyesület életét alapvetően befolyásoló esemény.

Az Egyesület jelene és jövője szempontjából kiemelkedő jelentőségű, hogy az új kihívásokat idejében felismerő, azokhoz gyorsan alkalmazkodni tudó, proaktív, az Egyesület hagyományait magának valló, az Egyesületen belül tekintélyt és közbizalmat élvező Elnökség megválasztására kerüljön sor.

Az Egyesület Elnöksége a jelölés demokratizmusát nem csorbítva, sőt azt minél inkább kiszélesítendő, az érvényes belső szabályozásoknak megfelelően, ajánlást állított össze, az egyes választható tisztségek betöltéséhez fontosnak tartott személyi elvárásokra, valamint ismerteti az egyes tisztségek betöltőinek főbb feladatait.

Az itt lefektetett követelmények segítenek mind a jelölési javaslatokat adó egyéni tagok és tagszervezetek, mind a jelölési felkérést elfogadni szándékozó tagtársaink számára.

 

1. Általános szempontok a választandó tisztségviselőktől elvárható követelményekre:

Az Egyesület iránti elkötelezettség Ismertség az Egyesületen belül Aktivitás az Egyesület életében Minimális 5 év tagság Erkölcsi feddhetetlenség A főtevékenység mellett a tisztség betöltéséhez kellő idő és energia Jelölés és megmérettetés vállalása

2. Specifikus szempontok:

  2.1 Az Egyesületi Elnök tisztségre jelölttől elvárt:

Stratégia gondolkodásmód, Jó kapcsolatteremtő képesség, Megfelelő szintű idegen nyelv ismeret, Szervezőképesség és kezdeményezőkészség, Határozottság az irányításban, Tolerancia a különböző véleményekkel szemben, Széleskörű kapcsolatrendszer a tudományos életben, a gazdaságban és a civil szférában, Készség az Egyesület kiterjedt nemzetközi kapcsolatainak ápolására és továbbépítésére, Alkalmasság a közéleti kapcsolattartás, valamint az Egyesület egyszemélyi képviselete területén, Rendelkezzen szakmai elismertséggel és határozott programmal,

  Az Egyesület elnökének feladatai:

Felelős átfogóan az Egyesület működéséért, Felelős a feladatok végrehajtásáért az Alapszabály és az SZMSZ szerint, az Egyesület érdekeinek messzemenő figyelembevételével, Az Egyesület működésének irányítása a Küldöttgyűlések és az Elnökség ülései között, Munkáltatói jogkör a MEE irodavezetője felett, Felelős a hatáskörébe tartozó jogok megfelelő gyakorlásáért, Képviseli az Egyesületet a külső kapcsolatokban, Vezeti a Küldöttgyűlést, Összehívja és vezeti az Egyesületi Elnökség üléseit, Gondoskodik arról, hogy az Egyesületi Elnökség az Alapszabálynak, a Szervezeti és Működési Szabályzatnak valamint a Küldöttgyűlés határozatainak megfelelően végezze feladatát, Gondoskodik az Egyesületi Elnökség határozatainak megfelelő végrehajtásáról.

 

  2.2 Az Egyesületi főtitkár tisztségre jelölttől elvárt:

Széleskörű kapcsolattartási készség az Egyesület teljes vertikumában, Megfelelő szintű idegen nyelv tudása Jó kapcsolatteremtő képesség, Jártasság és nyitottság a nemzetközi kapcsolattartásban, Álljon rendelkezésére elegendő idő az operatív vezetői munka ellátására Képes legyen az együttműködésre

  Az Egyesület főtitkárának feladatai:

Önállóan dönt más egyesületi szerv, tisztségviselő hatáskörébe nem tartozó ügyekben, A MEE Titkárság működésének felügyelete, Az irodavezető operatív feladatainak meghatározása, ellenőrzése, Felelős az egyes feladatok végrehajtásáért az Alapszabály és az SzMSz szerint, az Egyesület érdekeinek messzemenő figyelembevételével, Felelős a hatáskörébe tartozó jogok gyakorlásáért, Vezeti a Vándorgyűlés- és Kiállítás szervező Bizottságot, Koordinálja és operatívan irányítja az Egyesületi Elnökséghez tartozó szervezetek és testületek tevékenységét, Szervezi és koordinálja a nemzetközi kapcsolatokat, a feladatra állandó megbízottat kérhet fel, Felelős kiadói feladatokat lát el.

 

  2.3 A szakmai bizottságok elnökjelöltjeitől elvárt:

A tisztséget érintő szakmai területeken áttekintőképesség, szakismeret, vezetői szintű előélet, Szakmán belüli kapcsolatrendszer ismerete

  Az Oktatási Bizottság elnökének feladatai:

Tovább olvasom
Jelöltek
2015. november 11.
Jelöltek

A 2016-os Tisztújítás jelöltjeit megtekintheti a "Bővebben"-re kattintva.

Tovább olvasom
A Jelölő Bizottság felhívása
2015. november 11.
A Jelölő Bizottság felhívása

A 2015 évi küldöttgyűlés alapszabályunknak megfelelően Jelölő Bizottságot választott, amelynek feladata a 2016. évi tisztújítás előkészítése, jelöltek állítása. A Bizottság 2015. augusztus 4-én megtartotta alakuló ülését, megkezdte munkáját és az alábbi felhívást teszi közzé.

Tovább olvasom
Magyar
Elektrotechnikai
Egyesület


1075 Budapest,
Madách Imre út 5. III. emelet


+36 1 353 0117


Munkanapokon9:00-16:00
Felnőttképzési nyilvántartási szám B/2020/000166
Felnőttképzési engedély száma: E/2020/000085