Magyar Elektrotechnikai
Egyesület
2024. február 27.
#MEEnet
FOCUS

Hálózati energiatárolás: lehetőségek és korlátok. 2. rész: álom és ébredés

A MEE Energetikai Informatika Szakosztály a FOCUS online eseménysorozat idei első két adásában az átalakuló villamosenergia rendszer egyik nagy – ha nem a legnagyobb – kihívására, a rohamosan növekvő arányú évszak-, napszak- és időjárásfüggő, megújuló alapú energiatermelő kapacitások ingadozását legalább részben kezelni képes hálózati energiatárolásra fókuszál. 

A február 13-ai első adásban Fülöp Zoltánnal, az EnerSys Hungária Kft. ügyvezető igazgatójával a technológiai – leginkább az akkumulátoros és a hidrogén-alapú – lehetőségeket tekintettük át. Azt kellett konstatálnunk, hogy még messze van az ideális – azaz a nagy mennyiségű villamosenergia hosszútávú és olcsó tárolását biztosító – megoldás.

A február 13-ai beszélgetés itt érhető el  (a MEE tagjai számára), mintegy kedvcsinálóként is a február 27-ei 2. részhez.

Ebben arra fókuszálunk, hogy a meredeken növekvő megújuló alapú energiatermelési arány milyen gondokat okoz a villamosenergia rendszerben, mennyiben tud segíteni a hálózati energiatárolás a rendszer csökkenő rezilienciájának javításában. A hazai mellett az európai tárolási helyzetet is érinteni fogjuk.

Ezeket és más kapcsolódó témákat ismét avatott szakemberrel, Decsi Gáborral, a MAVIR Országos Diszpécser Szolgálat rendszerirányítási kiemelt szakértőjével fogjuk kibontani, február 27-én, kedden, 17 órától. 


Kapcsolódó tartalom

#MEEnet
Szakmai est
Hiedelmek vs Valóság: Villamos energia nélkül nincs informatika… távközlés nélkül van villamos energia?
2024. április 25.

A szakmai estek 2024. évi 3. epizódjában azt a kérdést fogjuk megbeszélni, hogy kell-e rövid távon tartani az energetikában használatban lévő többszázezer GSM kommunikációs megoldás megszüntetésétől? Energetikai rendszereink adatigénye az információs társadalomban egyre csak duzzad, de mégis milyen szempontok kell, hogy vezéreljenek az optimális megoldás megtalálásához?

#MEEnet
Podcast
Tavaszi szél kilowattórát áraszt – tudjuk, honnan fúj a szél?!
2024. április 08.

A következő MEE podcast adásában egy különleges mélymerülésre invitáljuk hallgatóinkat a magyarországi megújuló energia szektor legújabb fejleményeibe. Körbejárjuk, hogy a kormányzati döntések, mint a rendkívüli szabályozási változások és a preferencialista bevezetése, miként formálják át a naperőművek és szélerőművek jövőjét, beleértve a szabályozási környezet, a hálózati integráció, és a finanszírozási feltételek új dimenzióit.

#MEEnet
Szakmai est
18. Digitális Klónok Az Energetikában: A TwinEU Projekt Áramvonalasítja Európát
2024. március 28.

A szakmai estek 2024. évi 2. epizódjában az Európai Unió eddigi legambiciózusabb energetikai digitalizációs projektjét a TwinEU-t fogjuk megismerni, amelynek keretében egy digitális másolat jön létre az európai villamosenergia-rendszerről. A projekt 75 partnerrel, 15 országból álló konzorciuma, köztük a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) is, összesen 20 millió euró költségvetéssel és 3 éves időtartammal dolgozik a digitális ikrek létrehozásán.

Magyar
Elektrotechnikai
Egyesület


1075 Budapest,
Madách Imre út 5. III. emelet


+36 1 353 0117


Munkanapokon9:00-16:00
Felnőttképzési nyilvántartási szám B/2020/000166
Felnőttképzési engedély száma: E/2020/000085