Magyar Elektrotechnikai
Egyesület
2023. október 11.
#MEEnet
Podcast

19. Habár fölül a PV, s alul a víznek árja... - tiszta vizet öntünk a pohárba


A magyar népköztársaság minisztertanácsa elnökének, Grósz Károlynak:

"Tisztelt Miniszterelnök Úr!

Aggódunk a Duna környezetéért, ezért továbbra is igen veszélyesnek tartjuk a hatalmas károkat okozó Bős-Nagymaros vízlépcsőrendszer építését. E fölösleges óriásberuházás – a szakemberek zöme és a környezetvédők szerint is – környezetpusztító és sokmilliárdos adósságokba hajszolja az országot. Az egyoldalú tájékoztatási kampány eredménytelensége is mutatja, hogy döntésük téves. (…) Mi, akik aggódunk a Duna sorsáért és a beavatkozás káros következményeit szeretnénk elkerülni, békés felvonulást tartunk 1988. május 27-én a Vörösmarty tértől Ausztria nagykövetségéig. Kérjük a Tisztelt Miniszterelnök Urat, hogy támogassa közös ügyünket!"

Holoda Attila
A Moszkvai Gubkin Olaj-, és Gázipari Egyetemen szerezte bányamérnöki diplomáját 1989-ben. 2000-ben a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen szerezett MBA pénzügyek végzettséget. Termelőmérnökként kezdte karrierjét a MOL jogelődjénél, 1989-ben. 2012-ig különböző közép- és felső vezetői pozíciókat töltött be a kutatás és a termelés irányításban, beruházási projektek, karbantartás menedzsment és beszerzési területeken. Közben két évet töltött a MOL képviselőjeként és a magyar vezérigazgató-helyettesként a MOL Upstream első külföldi Kazahsztánban működő közös vállalkozásában. Az Igazgatóság tagja volt a horvát INA d.d.-nél (2009-2011), valamint az MMBF Zrt-nél (2007-2009). 2009-2012 között a Magyar Bányászati Szövetség elnöki posztját töltötte be. 2012-ben a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumban dolgozott energetikáért felelős helyettes államtitkár pozícióban. 2013 óta saját szakmai tanácsadó cégét vezeti.

Mészáros Csaba
1969-ben szerzett diplomát a Budapesti Műszaki Egyetemen építőmérnökként. 1982-ben Műszaki doktori oklevelet, Vízkészletek elosztása vízhiányos időszakban témában. Kutató, tervező mérnök, a BME Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék címzetes egyetemi docense. Számos publikációja, szakmai referenciája, előadása érhető el a vízépítés területén, az egyetem egyik legnépszerűbb tárgyának – A Duna – emblematikus gazdája!

 


Kapcsolódó tartalom

#MEEnet
Podcast
Sugárzik róluk az elhivatottság: a Paks 2 projekt aktualitásai
2024. június 11.

Egy különleges témára szeretnénk fókuszálni, ami nemcsak Magyarországon, hanem nemzetközi szinten is nagy figyelmet kap. A következő adásunk középpontjában a Paks II atomerőmű projekt áll, amely az ország energiaellátásának jövőjét formálja meg. Beszélgetünk a projekt állapotáról, a technológiai fejlesztésekről és azokról a kihívásokról, amelyekkel a szakemberek nap mint nap szembesülnek. Csatlakozzatok hozzánk, ahogy szakértőinkkel mélyebbre ásunk a részletekben, és megvizsgáljuk, milyen hatással lehet ez a gigantikus beruházás Magyarország és a régió jövőjére.

#MEEnet
FOCUS
Energiaközösségek szerepe a megújulók elosztóhálózati kihívásainak mérséklésében
2024. május 07.

Időpont: 2024. május 16. 17:00

 

A #MEEnet FOCUS következő adásában Dr. Raisz Dáviddal és Dr. Szolnoki Pálmával fogunk az előadásukról beszélgetni, amelyben bemutatták, hogy az EK-k működése alakítható úgy, hogy megújulók és tárolók beruházóiként, illetve, üzemeltetőiként az elosztóhálózat számára kedvezőbb körülményeket teremtsenek, ahhoz képest, mintha hasonló volumenű beruházások az EK-k által nyújtott koordináló/szervező erő nélkül, egyéni érdekek mentén történnének.

#MEEnet
Szakmai est
Hiedelmek vs Valóság: Villamos energia nélkül nincs informatika… távközlés nélkül van villamos energia?
2024. április 25.

A szakmai estek 2024. évi 3. epizódjában azt a kérdést fogjuk megbeszélni, hogy kell-e rövid távon tartani az energetikában használatban lévő többszázezer GSM kommunikációs megoldás megszüntetésétől? Energetikai rendszereink adatigénye az információs társadalomban egyre csak duzzad, de mégis milyen szempontok kell, hogy vezéreljenek az optimális megoldás megtalálásához?

Magyar
Elektrotechnikai
Egyesület


1075 Budapest,
Madách Imre út 5. III. emelet


+36 1 353 0117


Munkanapokon9:00-16:00
Felnőttképzési nyilvántartási szám B/2020/000166
Felnőttképzési engedély száma: E/2020/000085