Magyar Elektrotechnikai
Egyesület
2024. április 08.
#MEEnet
Podcast

25. Tavaszi szél kilowattórát áraszt – tudjuk, honnan fúj a szél?!


A következő MEE podcast adásában egy különleges mélymerülésre invitáljuk hallgatóinkat a magyarországi megújuló energia szektor legújabb fejleményeibe. Körbejárjuk, hogy a kormányzati döntések, mint a rendkívüli szabályozási változások és a preferencialista bevezetése, miként formálják át a naperőművek és szélerőművek jövőjét, beleértve a szabályozási környezet, a hálózati integráció, és a finanszírozási feltételek új dimenzióit. Csatlakozzanak hozzánk, ha érdekli Önöket a zöld átállás aktualitásai mellett a szélesebb kép is, beleértve a technológiai, gazdasági és társadalmi vetületeket a következő MEE podcast adásban!

Munkácsy Béla az ELTE TTK Környezet- és Tájföldrajzi Tanszékének tanszékvezető egyetemi docense. Generalista kutatóként szakterülete a környezetgazdálkodás, ezen belül elsősorban a fenntartható energiarendszerek létrehozása és működtetése.

Zay Balázs A Pázmány Péter Katolikus Egyetemen okleveles jogászként, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen környezetmérnökként végezett. Célja, hogy korábbi tapasztalatait a Klímapolitikai Intézetnél kamatoztatva hívja fel a figyelmet a klímaváltozás veszélyeire, és közreműködjön a megoldások keresésében.


Kapcsolódó tartalom

#MEEnet
FOCUS
Egészséges paranoia: egy workshop és utóélete
2024. szeptember 10.

Időpont: 2024. december 2.

Helyszín: online

#MEEnet
Szakmai est
Alállomási földelés – elmélet a gyakorlatban
2024. november 20.

A szakmai esteken belüli Hiedelmek vs. Valóság sorozatunk újabb epizódjában egy „láthatatlan” és gyakran nem kellő gondossággal kezelt villamosipari területet, a földelés kérdését fogjuk - a szakmai estekre jellemző - kötetlen formában körbejárni.
Bemutatjuk a jelenlegi előírási környezetet, majd esettanulmányokat elemezünk, rávilágítva gyakran előforduló (és néha banálisnak tűnő) hibákra, amelyek komoly fejtörést okozhatnak tervezőnek és üzemeltetőnek is.

#MEEnet
Podcast
Viharvadászok – a havária kezelés kulissza titkai
2024. november 12.

2024. szeptember 14. éjjel az Észak-Dunántúlt megtépázó vihar nyomában több Győr-Moson-Sopron vármegyei várost is áramkimaradások érintettek.

„Egy északnyugat-délkelet irányban gyorsan mozgó, rendkívül erős hidegfront érkezett. Helyenként akár 100 km/h-t is meghaladó széllökésekkel jelentős mennyiségű csapadék is lehullott az E.ON dunántúli hálózatának területére, a heves szél és esőzés következtében az áramhálózaton is károk keletkeztek. Az előrejelzések alapján már péntektől jelentősen megnövelt készenléttel, megemelt szerelőszámmal készültünk a hétvégére. A vihar szombat esti érkezésétől folyamatosan, az éjszaka folyamán is dolgoztak munkatársaink a károk felszámolásán, ez jelenleg is kiemelt létszámmal zajlik” – írják.

Magyar
Elektrotechnikai
Egyesület


1075 Budapest,
Madách Imre út 5. III. emelet


+36 1 353 0117


Munkanapokon9:00-16:00
Felnőttképzési nyilvántartási szám B/2020/000166
Felnőttképzési engedély száma: E/2020/000085