Magyar Elektrotechnikai
Egyesület
2023. december 11.
#MEEnet
Podcast

21. A nyár bajnokai télen születnek - elektrotechnikai karrierutak


A magyar energetikai szektorban a szakember utánpótlásának kihívásairól beszélgetni kiemelten aktuális, mivel a terület gyors technológiai fejlődésen megy keresztül, ami új szaktudást igényel, mint például a megújuló energiaforrások vagy az intelligens hálózatok ismerete. Ezzel párhuzamosan, a demográfiai változások miatt az idősebb szakemberek nyugdíjazása szükségessé teszi az új generációs szakemberek bevonását. Ezen felül, az EU és a globális energiapolitikai változások, valamint a klímaváltozás elleni küzdelem új kihívások elé állítja a szektort. Mindezek mellett az oktatási rendszereknek is lépést kell tartaniuk az iparági igényekkel, hogy a diákokat hatékonyan felkészítsék a jövő kihívásaira.

Tagyi Gábor, villamosmérnök, mérnök tanár, 1999-ben végzett a Kandó Kálmán műszaki főiskolán. 2002-től közgazdász szakmérnök több szakirányú képesítéssel: villámvédelmi felülvizsgáló, erősáramú berendezés felülvizsgáló, szakvizsgázott pedagógus, közoktatás vezető. 2008-től közgazdász tanár végzettséget szerez a Budapesti Corvinus Egyetemen. A MEE szakoktatója, az NSZFI, NMH és NSZFH szakértője, 2014 szeptembertől szakmai igazgatóhelyettes, műszaki tanár Budapesti Műszaki SZC Verebély László Technikumban.

Markovics Zsolt, a Magyar Elektrotechnikai Egyesület Oktatási bizottságának elnöke, az e.on vállalatcsoport szakképzési szakreferense, felnőttképzési szakértő. Pályafutását villamos hálózattervezéssel kezdte, majd az ezredforduló környékén gyengeáramú rendszerek tervezésével foglalkozott. Műszaki vezető, majd ügyvezető szerepben segítette a magyarországi nagy sávszélességű internet elterjedését. Öt éven keresztül tanított szakképzésben és vezette az intézmény erősáramú munkaközösségét. Tíz éven keresztül vett rész villanyszerelők felnőttképzésében. A megszerzett tapasztalatok birtokában az e.on vállalatcsoport műszaki utánpótlás programjaiban vállal szakértőszerepet, villanyszerelő, erősáramú elektrotechnikus, központifűtés- és gázhálózatrendszer-szerelő, továbbá villamosmérnök és gépészmérnök duális képzésekben. Tagja az Elektronika és Elektrotechnika Készségtanácsnak állandó meghívottja az Épületgépészet Készségtanácsnak. Tagja továbbá a Gazdaságfejlesztési Minisztérium Villamosmű Műszaki-biztonsági és FAM Tevékenység Szakági Műszaki Szakbizottságának.  Hobbija, hogy hétfő esténként a Debreceni Egyetem villamosmérnök tanszékén tanszéki mérnökként oktat.

Prof. Dr. habil. Kovács Levente, született 1977.-ben Resicabányán, villamosmérnök, egyetemi tanár és az Óbudai Egyetem jelenlegi rektora. Diplomáját 2000-ben szerezte meg a Temesvári "Politehnica" Műszaki Egyetemen, Automatizálás és Számítógépek Karán, Automatizálás és Ipari Informatika szakon. 2000 és 2006 között a Temesvári Műszaki Egyetemen tanársegéd, majd 2006–2007 között vendégelőadó volt. 2008-ban PhD fokozatot szerzett a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen. 2013-ban habilitált az Óbudai Egyetemen, ahol 2016 óta egyetemi tanár, és 2019-től a rektora. Kutatási területe az élettani szabályozások, a modern robusztus irányításelmélet és az orvosbiológiai kutatások terén mozog.

 


Kapcsolódó tartalom

#MEEnet
FOCUS
Egészséges paranoia: egy workshop és utóélete
2024. szeptember 10.

Időpont: 2024. december 2.

Helyszín: online

#MEEnet
Szakmai est
Alállomási földelés – elmélet a gyakorlatban
2024. november 20.

A szakmai esteken belüli Hiedelmek vs. Valóság sorozatunk újabb epizódjában egy „láthatatlan” és gyakran nem kellő gondossággal kezelt villamosipari területet, a földelés kérdését fogjuk - a szakmai estekre jellemző - kötetlen formában körbejárni.
Bemutatjuk a jelenlegi előírási környezetet, majd esettanulmányokat elemezünk, rávilágítva gyakran előforduló (és néha banálisnak tűnő) hibákra, amelyek komoly fejtörést okozhatnak tervezőnek és üzemeltetőnek is.

#MEEnet
Podcast
Viharvadászok – a havária kezelés kulissza titkai
2024. november 12.

2024. szeptember 14. éjjel az Észak-Dunántúlt megtépázó vihar nyomában több Győr-Moson-Sopron vármegyei várost is áramkimaradások érintettek.

„Egy északnyugat-délkelet irányban gyorsan mozgó, rendkívül erős hidegfront érkezett. Helyenként akár 100 km/h-t is meghaladó széllökésekkel jelentős mennyiségű csapadék is lehullott az E.ON dunántúli hálózatának területére, a heves szél és esőzés következtében az áramhálózaton is károk keletkeztek. Az előrejelzések alapján már péntektől jelentősen megnövelt készenléttel, megemelt szerelőszámmal készültünk a hétvégére. A vihar szombat esti érkezésétől folyamatosan, az éjszaka folyamán is dolgoztak munkatársaink a károk felszámolásán, ez jelenleg is kiemelt létszámmal zajlik” – írják.

Magyar
Elektrotechnikai
Egyesület


1075 Budapest,
Madách Imre út 5. III. emelet


+36 1 353 0117


Munkanapokon9:00-16:00
Felnőttképzési nyilvántartási szám B/2020/000166
Felnőttképzési engedély száma: E/2020/000085